Zenek Kupatasa i Gorgonzola – 16.03.2024 19:30

12 marca 2024
Zenek Kupatasa i Gorgonzola 16.03.2024
Zenek Kupatasa zagra z zespołem w Białej Podlaskiej. Przygotujcie się na istne szaleństwo, pogo, przytulasy i jednorożce. Razem z nami wystąpi zespół Gorgonzolla. Piwiarnia Warka, pl. Wolności 11, Biała Podlaska wejście – 18:30 start – 19:30
bilety: 50/60/70 I pula 50zł w sprzedaży (do wyczerpania).
Tu kupisz BILETY
ZENEK KUPATASA to jeden z najbardziej zapracowanych ludzi na polskiej scenie niezależnej. Od 1997 roku czynnie tworzy, pisze piosenki i wydaje płyty własnym sumptem. Mając 15 lat założył zespół Kabanos, któremu przewodził przez 21 lat. Obecnie tworzy pod własnym szyldem. Ma na koncie 10 albumów – od metalowego walca w wymyślonym języku („33”) po płytę dla dzieci na jednym motywie perkusyjnym („Na Jedno Kopyto”). Ostatnie albumy są kwintesencją jego stylu – punkmetalowe, motywujące hymny ze swoistą dla niego filozofią, nieprzynależną twardo do żadnej konwencji, a stawiającą na szczerość, humor i wolność przekazu. Obecnie promuje drugą część concept albumu „Rezyliencja II – Jakie to jest piękne” poświęconego budowaniu odporności na otaczającą nas rzeczywistość i odzyskiwaniu utraconych sił. Na koncertach nigdy nie wiadomo, co się wydarzy. Jego koncerty zawsze są otwarte na publikę, gdzie zaciera się granica między zespołem, a publicznością. Wspomagają go w tym na scenie gitarzysta Jurek Halapenio, basista Włodek Bombel i perkusista Boguś Bambaryła.

ZENEK KUPATASA skład:
  • Zenek Kupatasa – wokal, gitara
  • Jurek Dostałsię-Halapenio-Butelka-Łapa-Bańki Mydlane – gitara
  • Włodek Bombel-Świszczypała – bas
  • Boguś Bambaryła – perkusja

  • Gorgonzolla, to warszawski zespół działający od 2013 roku. Dwa różne wokale, dwa różne światy i szczery przekaz, tak w skrócie można opisać zespół, który tworzy grupa przyjaciół. Wydana w kwietniu 2016 roku, debiutancka płyta pod tytułem 'Eksploatowani’, zaprowadziła grupę na scenę Pokojowej Wioski Kryszny na 22. Przystanku Woodstock, została doceniona przez Antyradio, utrzymując się przez kilka tygodni w notowaniu TURBO TOP oraz przez pismo Teraz ROCK, gdzie otrzymała wysokie noty w recenzji. Krążek uznano za jeden z mocniejszych debiutów 2016 roku. Na początku października 2019 roku, Gorgonzolla wydała drugi album, pod tytułem 'Konsumpcja’, promowany singlami 'Czołgi’, 'Popiół’, 'Zagubieni’ i tytułowa 'Konsumpcja’. Również w 2019 roku, Gorgonzolla pojawiła się na scenie Wiewiórstocku, gdzie przyciągnęła ogromną ilość słuchaczy, a pod koniec 2019 roku, pismo Teraz ROCK, ogłosiło Gorgonzollę jedną z nadziei na 2020 rok. Zespół ma za sobą również wspólne koncerty z takimi grupami jak: KSU, Closterkeller, Luxtorpeda, Kabanos, Nocny Kochanek, Łydka Grubasa czy Zenek Kupatasa. Obecnie grupa pracuje nad trzecim albumem, którego tytuł to ”Zabawne?”. Krążek jak dotąd promują trzy single: ”Potwór z szafy”, Ryba psuje się od głowy feat. Mada” i ”Podróżnik”. Dwa z trzech singli można było usłyszeć na koncercie Gorgonzolli na Małej Scenie Pol’and’Rock Festival 2022.
    Posted in Koncerty

    Table Reservation